مرزه | مرجع گیاهان دارویی معجزه گر
160 روز پیش
بازدید 304 1 دیدگاه

گیاهان دارویی معجزه ای برای درمان امراض و بیماری ها

بشر از هنگامی که درد و مرض را شناخت به راز گیاهان دارویی و غذاها پی برد و از راه غریزه خود که هنوز در اثر دوری از طبیعت از بین نرفته بود گیاه مورد نظر خود را می یافته و با آن شفا پیدا می کرد. به جرأت می توان گفت که علم گیاه شناسی قدیمی ترین علم بشر است. این علم سینه به سینه نقل شده و بر عهده ما است که آن را توسعه داده و به نسل بعد برسانیم. زیرا هنوز هزاران گیاه در دنیا وجود دارد که خواص آنها برما مستور است.گیاهان دارویی مانند آویشن، پونه،کرفس کوهی، خارمریم و غیره بصورت خودرو در نواحی مختلف کشور رشد می کنند و تاکنون بیش از هشت هزار گونه گیاهی دارویی در ایران کشف شده است.
بقراط پدر علم طب اعتقاد داشت که بیماریها را باید فقط با غذاها درمان کرد. و این سخن معروف او است که: «غذای تو باید دوای تو باشد و دوای تو غذای تو»، متأسفانه بعد از گذشت چندین قرن هنوز بشر نتوانسته به سخن بقراط جامه عمل بپوشاند.
با ورود داروهای شیمیایی به عرصه طب، دردی بر دردهای بشر اضافه شد و آن عوارض جانبی داروهای شیمیایی بود. انسان از طبیعت فاصله گرفت و از دامن پر مهر او گسست و رو به مواد مصنوعی و آزمایشگاهی آورد. ولی در چند دهه اخیر به اشتباه خود پی برده و دوباره پذیرای داروهای گیاهی شده است زیرا فروش این داروها به سرعت در حال افرایش می باشد.
مطالبی که تقدیم هموطنان عزیز میگردد حاوی تعداد کمی از گیاهان و میوه ها می باشد و قطره ای از دریای بیکران گیاهان است. ولی شاید درمان بیش از هزار بیماری باشد و امید است که بتواند بیماری را شفا بخشد و دردی را علاج نماید. به امید روزی که بتوان تمام امراض را با گیاهان و غذاها درمان کرد.

بشر از بدو خلقت برای رفع گرسنگی و برطرف کردن دردها و امراض خود به طور غریزی به طبیعت متوسل شد؛ و دریافت آنچه را که در اطرافش هست برای بقای او خلق شده است. انسان کم کم با خواص گیاهان و غذاها آشنا شد و آنها را سینه به سینه به نسل های بعد منتقل کرد.
در طول تاریخ دانشمندان و پزشکان این اطلاعات را جمع آوری کرده و نتیجه تحقیقات خود را نیز به آن افروده و گنجینه های ارزشمندی برای ما بیادگار گذاشته اند.
متأسفانه با پیشرفت تکنولوژی در قرن اخیر و توسعه علم شیمی، انسان از طبیعت فاصله گرفته و در بند مواد شیمیائی گرفتار شده است؛ به طوری که کمتر غذائی را می توان یافت که عاری از ترکیبات شیمیائی باشد. علم طب نیز یکباره همه داروهای گیاهی را کنار گذارده و مواد سمی را جانشین آنها کرده، به طوریکه هر داروئی اثرات جانبی زیاد داشته و باعث بیماریهای فراوان می گردد، که در بعضی موارد جبران ناپذیر است
خوشبختانه در سالهای اخیر بشر سرخورده از پزشکی نوین درباره اهمیت غذاها و گیاهان را دریافته و برای درمان امراض خود به آنها روی آورده است.
مطالبی که درباره گیاهان دارویی در این سایت ارائه می شود،مجموعه ای از تجربیات بشر برای درمان بیماریها در طی قرون گذشته است که از کتب قدیمی کشورهای مختلف دنیا جمع آوری گردیده و کارآیی آن بارها تجربه شده است.
باید در نظر داشت که هیچ کتابی نمی تواند جای متخصصین درمانی را بگیرد و توصیه می شود که دوستان عزیز قبل از استفاده از این کتاب برای درمان با پزشک خود مشورت کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. رضا گفت:

    مطالب مفید بود