مرزه | مرجع گیاهان دارویی معجزه گر
85 روز پیش
بازدید 73 بدون دیدگاه

10 ادویه خوشمزه با فواید مفید برای سلامتی بدن

 استفاده از گیاهان و ادویه جات در طول تاریخ بسیار مهم بوده است.بسیاری از آنها به دلیل خواص دارویی خود ، قبل از استفاده در آشپزی ، مورد استفاده قرار گرفته می شددر حال حاضر علم مدرن نشان داده است که بسیاری از آنها در واقع دارای مزایای قابل توجهی برای سلامتی هستند.در اینجا 10 مورد از سالم ترین گیاهان و ادویه جات جهان ، که توسط تحقیقات بررسی شده است ، آورده شده است.که شامل ادویه دارچین،مریم گلی،نعناع،زردچوبه ، ریحان مقدس، فلفل قرمز،رزماری، زنجبیل،شنبلیله و سیر است.

 1. دارچین

سطح قند خون را پایین می آورد و دارای اثر ضد دیابت قوی است .دارچین یک ادویه محبوب است که در انواع دستور العمل ها و غذاهای پخته یافت می شود.حاوی ترکیبی به نام cinnamaldehyde است که مسئول خواص دارچین است .دارچین دارای آنتی اکسیدان قوی است ، به مبارزه با التهاب کمک می کند و کلسترول و تری گلیسیرید خون را کاهش می دهد.اما جایی که دارچین واقعاً می درخشد ، تأثیر آن بر سطح قند خون است.دارچین می تواند قند خون را با چندین مکانیسم کاهش دهد ، از جمله با کند کردن تجزیه کربوهیدرات ها در دستگاه گوارش و افزایش حساسیت به انسولین .مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند قند خون ناشتا را بین 10 تا 29 درصد در بیماران دیابتی کاهش دهد که مقدار قابل توجهی است.

دوز موثر معمولاً 0.5-2 قاشق چایخوری دارچین در روز یا 1-6 گرم است.

نتیجه: دارچین فواید بیشماری برای سلامتی دارد و به ویژه در کاهش سطح قند خون موثر است.

 2. مریم گلی

 می تواند عملکرد و حافظه مغز را بهبود بخشد.مریم گلی نام خود را از کلمه لاتین Salvere گرفته است که به معنی “پس انداز” است.این گیاه به دلیل خواص درمانی خود در قرون وسطا شهرت زیادی داشت و حتی برای جلوگیری از طاعون مورد استفاده قرار گرفت.تحقیقات کنونی نشان می دهد که مریم گلی می تواند عملکرد مغز و حافظه را به ویژه در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر بهبود بخشد.بیماری آلزایمر با کاهش سطح استیل کولین ، یک پیام رسان شیمیایی در مغز همراه است. مریم گلی از تجزیه استیل کولین جلوگیری می کند.

در یک مطالعه 4 ماهه بر روی 42 فرد مبتلا به بیماری آلزایمر خفیف تا متوسط ​​، عصاره مریم گلی بهبود چشمگیری در عملکرد مغز نشان داد .مطالعات دیگر نیز نشان داده است که مریم گلی می تواند عملکرد حافظه را در افراد سالم ، اعم از پیر و جوان بهبود بخشد.

نتیجه گیری: شواهد امیدوارکننده ای وجود دارد که عصاره مریم گلی می تواند عملکرد مغز و حافظه را بهبود بخشد ، به ویژه در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر.

 3. نعناع

درد را تسکین می دهد و ممکن است حالت تهوع را کاهش دهد.نعناع سابقه طولانی در استفاده در طب عامیانه و رایحه درمانی دارد.همانطور که در مورد بسیاری از گیاهان ، این جزء روغنی است که حاوی عوامل مسئول اثرات سلامتی است.بسیاری از مطالعات نشان داده اند که روغن نعناع می تواند مدیریت درد را در سندرم روده تحریک پذیر یا IBS بهبود بخشد.به نظر می رسد با شل کردن ماهیچه های صاف روده بزرگ ، که درد ناشی از حرکات روده را تسکین می دهد ، کار می کند. همچنین به کاهش نفخ شکم ، که یک علامت شایع گوارشی است ، کمک می کند.همچنین برخی مطالعات نشان می دهند که نعناع در رایحه درمانی می تواند به مبارزه با حالت تهوع کمک کند.

در مطالعه ای روی بیش از 1100 زن در حال زایمان ، رایحه درمانی نعناع باعث کاهش قابل توجه تهوع شد. همچنین نشان داده شده است که حالت تهوع را پس از جراحی و زایمان های سزارین کاهش می دهد.

نتیجه: روغن طبیعی موجود در نعناع برای کسانی که مبتلا به IBS هستند درد را تسکین می دهد. همچنین در صورت استفاده در آروماتراپی دارای اثرات ضد تهوع قوی است.

 4. زردچوبه

حاوی کورکومین ، ماده ای با اثرات ضد التهابی قوی است.زردچوبه ادویه ای است که رنگ زرد دارد.حاوی چندین ترکیب با خواص دارویی است که مهمترین آنها کورکومین است.کورکومین یک آنتی اکسیدان فوق العاده قوی است که به مبارزه با آسیب اکسیداتیو و افزایش آنزیم های آنتی اکسیدانی بدن کمک می کند.این مهم است ، زیرا اعتقاد بر این است که آسیب اکسیداتیو یکی از مکانیسم های اصلی پیری و بسیاری از بیماری ها است.کورکومین همچنین به شدت ضد التهاب است ، تا حدی که با تأثیر برخی داروهای ضد التهابی مطابقت دارد.با توجه به اینکه التهاب طولانی مدت و سطح پایین تقریباً در هر بیماری مزمن غربی نقش عمده ای ایفا می کند ، دیدن اینکه کورکومین با انواع مزایای سلامتی مرتبط است ، تعجب آور نیست.

مطالعات نشان می دهد ادویه زردچوبه می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد، مبارزه با آلزایمر، کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی و سرطان و آرتریت را تسکین می دهد.

نتیجه: مطالعات نشان داده اند که کورکومین ، ماده فعال موجود در زردچوبه ادویه ای ، مزایای عمده ای برای بسیاری از جنبه های سلامتی دارد.

5. ریحان مقدس

 به مبارزه با عفونت ها و تقویت ایمنی کمک می کند.ریحان مقدس را نباید با ریحان معمولی یا ریحان تایلندی اشتباه گرفت ، در هند یک گیاه مقدس محسوب می شود.مطالعات نشان می دهد که ریحان مقدس می تواند از رشد طیف وسیعی از باکتری ها ، مخمرها و کپک ها جلوگیری کند.یک مطالعه کوچک همچنین نشان داد که می تواند عملکرد سیستم ایمنی بدن را با افزایش برخی سلول های ایمنی در خون تقویت کند.ریحان مقدس همچنین با کاهش سطح قند خون قبل و بعد از غذا و همچنین درمان اضطراب و افسردگی ناشی از اضطراب ارتباط دارد.

با این حال ، این مطالعات بسیار کوچک بودند و قبل از ارائه توصیه ها ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

نتیجه: ریحان مقدس به نظر می رسد عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد و از رشد باکتری ها ، مخمرها و کپک ها جلوگیری می کند.

 6. فلفل قرمز

حاوی کپسایسین است که به کاهش اشتها کمک می کند و ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد.فلفل قرمز نوعی فلفل است که برای تهیه غذاهای تند استفاده می شود.ماده فعال موجود در آن کپسایسین نامیده می شود که در بسیاری از مطالعات کاهش اشتها و افزایش چربی سوزی را نشان داده است .به همین دلیل ، این یک ماده رایج در بسیاری از مکمل های تجاری کاهش وزن است.یک مطالعه نشان داد که افزودن 1 گرم فلفل قرمز به وعده های غذایی باعث کاهش اشتها و افزایش چربی سوزی در افرادی می شود که به طور منظم فلفل نمی خورند.

با این حال ، در افرادی که به خوردن غذاهای تند عادت داشتند هیچ تاثیری وجود نداشت ، که نشان می دهد تحمل اثرات می تواند افزایش یابد.برخی از مطالعات حیوانی همچنین کپسایسین را برای مقابله با انواع خاصی از سرطان ، از جمله سرطان ریه ، کبد و پروستات پیدا کرده اند.البته این اثرات ضد سرطانی مشاهده شده در انسان هنوز به اثبات نرسیده است ، بنابراین همه اینها را با یک دانه بزرگ نمک مصرف کنید .

نتیجه: ادویه فلفل قرمز سرشار از ماده ای به نام کپسایسین است که باعث کاهش اشتها و افزایش چربی سوزی می شود. همچنین در مطالعات حیوانی پتانسیل ضد سرطانی را نشان داده است.

 7. زنجبیل

می تواند حالت تهوع را درمان کند و دارای خواص ضد التهابی است.زنجبیل یک ادویه محبوب است که در انواع مختلف طب جایگزین استفاده می شود.مطالعات ثابت کرده اند که 1 گرم یا بیشتر زنجبیل می تواند تهوع را با موفقیت درمان کند.این شامل تهوع ناشی از تهوع صبحگاهی ، شیمی درمانی و بیماری دریایی است .به نظر می رسد زنجبیل دارای خواص ضد التهابی قوی است و می تواند به کنترل درد کمک کند .یک مطالعه روی افراد در معرض خطر سرطان روده بزرگ نشان داد که 2 گرم عصاره زنجبیل در روز نشانگرهای التهاب روده را مانند آسپرین کاهش می دهد.

تحقیقات دیگر نشان داد که مخلوط زنجبیل ، دارچین ، ماستیک و روغن کنجد باعث کاهش درد و سفتی در مبتلایان به آرتروز می شود. این اثر مشابه درمان با آسپرین یا ایبوپروفن .

نتیجه: 1 گرم زنجبیل به نظر می رسد یک درمان موثر برای بسیاری از انواع حالت تهوع است. همچنین ضد التهاب است و می تواند به کاهش درد کمک کند.

 8. شنبلیله

 کنترل قند خون را بهبود می بخشد.شنبلیله معمولاً در آیورودا استفاده می شد ، به ویژه برای افزایش میل جنسی و مردانگی.در حالی که اثرات آن بر سطح تستوسترون قطعی نیست ، شنبلیله به نظر می رسد اثرات مفیدی بر قند خون دارد.حاوی پروتئین گیاهی ،هیدروکسی ایزولوسین است که می تواند عملکرد هورمون انسولین را بهبود بخشد.

بسیاری از مطالعات انسانی نشان داده است که حداقل 1 گرم عصاره شنبلیله در روز می تواند سطح قند خون را کاهش دهد ، به ویژه در بیماران دیابتی .

نتیجه گیری: نشان داده شده است که شنبلیله عملکرد انسولین را بهبود می بخشد و منجر به کاهش قابل توجه سطح قند خون می شود.

 9. رزماری

 می تواند به جلوگیری از آلرژی و احتقان بینی کمک کند.ماده فعال رزماری رزمارینیک اسید نام دارد.نشان داده شده است که این ماده واکنش های آلرژیک و احتقان بینی را درمان می کند.در یک مطالعه روی 29 نفر ، دوزهای 50 و 200 میلی گرم رزمارنیک اسید علائم آلرژی را سرکوب می کند.با کاهش احتقان ، تعداد سلولهای ایمنی در مخاط بینی نیز کاهش یافت.

نتیجه: رزمارینیک اسید دارای اثرات ضد التهابی است که به نظر می رسد علائم آلرژی را سرکوب کرده و گرفتگی بینی را کاهش می دهد.

 10. سیر

 می تواند با بیماری مبارزه کرده و سلامت قلب را بهبود بخشد.در طول تاریخ باستان ، استفاده اصلی از سیر برای خواص دارویی آن بوده است.اکنون می دانیم که بیشتر این اثرات سلامتی به دلیل ترکیبی به نام آلیسین است که مسئول بوی مشخص سیر نیز می باشد.مکمل سیر برای مقابله با بیماری ها ، از جمله سرماخوردگی ، مشهور است.اگر اغلب سرما می خورید ، افزودن سیر بیشتر به رژیم غذایی می تواند فوق العاده مفید باشد.همچنین شواهد قانع کننده ای برای اثرات مفید بر سلامت قلب وجود دارد.

برای افرادی که کلسترول بالا دارند ، به نظر می رسد مکمل سیر کلسترول کل و/یا LDL را حدود 10-15 کاهش می دهد.

مطالعات انسانی نشان داده است که مکمل سیر باعث کاهش قابل توجه فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا می شود .در یک مطالعه ، این دارو به اندازه داروی کاهش فشار خون موثر بود.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *